a Wyrażanie siebie jest niezwykle ważne. Jak uczę moje dziecko ekspresji? Naszywki NoPoPatch - Najbardziej pozytywny blog parentingowy i lifestylowy

piątek, 25 stycznia 2019

Wyrażanie siebie jest niezwykle ważne. Jak uczę moje dziecko ekspresji? Naszywki NoPoPatch

sklep internetowy
Naszywki i naprasowanki od NoPoPatch pomogły mi wyrazić swój charakter.

„Jak ty się wyrażasz?!” Pewnie każdy z nas zna ten tekst z dzieciństwa. Z początku dotyczyło to brzydkich słów usłyszanych gdzieś w przelocie, które odtwarzaliśmy przy najlepszych okazjach, później słyszeliśmy to, kiedy nieładnie określiliśmy kolegę ze szkolnej ławki. I chociaż jest różnica pomiędzy wyrażaniem się a wyrażaniem siebie, warto od samego początku uczyć dziecko tych dwóch rzeczy równolegle. Naszywki i naprasowanki dają możliwość pokazania swoich zainteresowań, przekonań, a nawet potrzeb. Ja potrzebuję kawy, a ty?:)


fajne rzeczy na ubrania
Zaprasowanie ich lub przyszycie na ubrania jest niezwykle proste. Jak widzicie razem z Anielą złożyliśmy zamówienie w sklepie internetowym :)
Czy możemy mieć pretensje o to, że nasze dziecko kogoś nie lubi? Przecież sami mamy swoich ulubieńców i ludzi, których wolimy unikać. Dlaczego więc złościmy się, kiedy dziecko powie, że coś jest głupie? Dzieci, nawet te najgrzeczniejsze nie zawsze potrafią użyć „łagodniejszych” określeń. Jest nam wstyd, kiedy ktoś usłyszy, jak nasze dziecko czasami się wyraża.
I właśnie ten wstyd towarzyszy nam od samego urodzenia, aż po kres. Boimy się pomalować ściany na różowo, bo co ludzie powiedzą. Wstydzimy się przyznać, że lubimy disco polo, bo nas wyśmieją. Wstydzimy się powiedzieć, że nasze dziecko wciąż ssie smoczka, a gdy widzi nocnik, to płacze wniebogłosy.
Dochodzi do tego, że wstydzimy się przed samym sobą przyznać do porażki, błędu lub co gorsza — wstydzimy się nawet swoich potrzeb. Tych najbardziej skrytych.

Co zrobić ze starymi ubraniami?
U nas na topie samoloty i zwierzątka:)

Wyrażać siebie można na tysiąc sposobów, ale zawsze trzeba robić to z kulturą. I tego staram się uczyć moją córkę. Nie jestem oazą spokoju, nie należę do osób, które zawsze wiedzą, jak się mają zachować. Nie jestem kurą domową, nie lubię gotować i chociaż lubię sprzątać, to zawsze otacza mnie chaos. Taka jestem. I moja córka też może taka być. Chcę, aby była sobą, ale pragnę, żeby wyrażała siebie w odpowiedni sposób. To od nas, dorosłych zależy, jak będą radzić sobie z emocjami i pragnieniami nasze dzieci.

Jesteś zła? Krzycz, ale nie wyżywaj się na innych. Jesteś smutna i nie chcesz z nikim pogadać? Przelej to na papier. Chcesz namalować obraz? Kupię Ci farby i płótno. Chcesz napisać piosenkę? Ok, tylko czekaj, znajdziemy Ci podkład muzyczny. Interesują Cię zwierzęta? Wybierzemy się do zoo, schroniska, a nawet kupimy naszywki i ozdobimy kotami wszystkie Twoje ubrania :)
Jak możemy pomóc dziecku w wyrażaniu swoich emocji i uczuć? Przede wszystkim powinniśmy dawać im przykład. Warto pokazywać, że rozumiemy ich potrzeby i wiemy, czym się interesują. Dzieci zwracają uwagę nawet na najmniejsze szczegóły. Tylko my, dorośli ciągle gdzieś biegnąc, nie zauważamy „drobnych rzeczy”, które dla naszych pociech są kluczowe. Samoloty, miłość, zafascynowanie zwierzętami. Dla nas to codzienność, a dla dzieci coś wyjątkowego i coś, z czym się utożsamiają. A może to właśnie ich sposób na wyrażanie siebie?
sklep internetowy
Zaprasowanie ich jest bardzo łatwe i przede wszystkim nie „wystają”. Świetnie wtapiają się w materiał. Producent podpowiada, że naprasowankę można dodatkowo wzmocnić kilkoma szwami.

Piękne naszywki i naprasowanki, które z pewnością pomogą wyrazić siebie znajdziecie pod linkiem: NoPoPatch Naszywki. Sprawią, że każde ubranie nabierze charakteru i zyska zupełnie nowe życie. Warto raz na jakiś czas zaszaleć z ubraniami i dać ponieść się swojej wyobraźni. Duży wybór naszywek i naprasowanek to zaleta sklepu NoPoPatch. No i szybki czas wysyłki :) To co? Wyrażamy siebie i nasze dzieci na każdy możliwy sposób? 

A takie cuda nam wyszły. Zobaczcie:)Buziaki kochane! 

5 komentarzy:

 1. podoba mi sie Twoje podejscie. dzieciaki beda fajnie sie rozwijaly. klaudia j

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysł na nadanie codziennym ubraniom niecodziennego charakteru :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I już przedmioty wokół nas, dzięki takiej indywidualizacji, wydają się ciekawsze. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Połącz Kropki27 stycznia 2019 23:24

  Niecodzienne podejście, które wydaje się innowacyjne:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak to bardzo ważne, nauczyć dziecko, aby potrafiło wyrazić uczucia takb aby nie ranić innych ale i nie tłumić ich w sobie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię:)