a TOP MODEL ustawiony? Czy Ania miała wygrać program? - Najbardziej pozytywny blog parentingowy i lifestylowy

wtorek, 27 listopada 2018

TOP MODEL ustawiony? Czy Ania miała wygrać program?

ANIA MARKOWSKA


Wczorajszy finał TOP MODEL i ustawka TVN wzbudziła wiele kontrowersji. Czy naprawdę reżyserzy sobie na to zasłużyli? I kto miał wygrać finał? A co z głosowaniem SMS?
Wszyscy, którzy oglądają tego typu programy, muszą zdawać sobie sprawę z kilku rzeczy. Sama, kiedy tylko mam czas lubię na chwilę się „odwiesić” od realnego Świata i poświęcić czterdzieści minut na coś ustawionego, przewidywalnego, a nawet zabawnego.

Jak wszyscy wiemy, telewizja kłamie i manipuluje. Nie mówię tutaj oczywiście o wszystkich programach, ale o większości na pewno. Zasada jest jedna- im bardziej kontrowersyjnie, emocjonująco, tym lepiej i oczywiście większa oglądalność. Bo właśnie tutaj chodzi o statystyki, na które sponsorzy patrzą najbardziej. Bo jest różnica, kiedy w przerwie reklamowej  spot Apartu obejrzy 2 miliony widzów, a kiedy zrobi to 10 milionów. Poza tym takie programy w większości są ustawione, a reżyserzy wiedzą od samego początku, kto odpadnie w danym odcinku, a nawet kto przejdzie do finału. Wszyscy wiemy, że dobra historia zawsze wychodzi na plus i ostatecznie to ona wygrywa. Od tygodnia mogliśmy zauważyć, że TVN zwraca uwagę na Anię i jej historię. Przykładem może być odcinek DDTN, w którym wystąpiła cała finałowa trójka, jednak to na piękną kolumbijską urodę najbardziej ustawiono reflektory. Podziwiam Anię, że mimo wszystko pozostała sobą, a rozmowy o chorobie ucinała, jak tylko mogła.

To wtedy widzowie już zauważyli, że Ania może wygrać finał i pojawiły się komentarze, a właściwie dziesiątki tysięcy komentarzy mówiące o tym, że TOP MODEL to ustawka.
Podczas finału, na którym jurorzy wypowiadali się pozytywnie o wszystkich uczestnikach, można było zauważyć, że jednak Kasia zbierała mniej pochwał. W każdym odcinku było tak, że osoba, która nawet miała dobre zdjęcia, była nagle dyskryminowana przez jury, które nie szczędziło krytyki. Reżyserzy od samego początku odcinka pokazywali w gorszym świetle  osobę, która miała zaraz wylecieć. I tak było co poniedziałek. Nieważne, czy ta osoba nadawała się na modelkę, czy nie- ktoś odlecieć musiał, bo miejsce w finałowej trójce było zarezerwowane tylko dla Ani, Huberta i Kasi.

Dlaczego dla TVN dobrze by było, gdyby wygrała Ania? Ponieważ TVN mógł ocieplić swój wizerunek, w końcu dał szansę dziewczynie, która wygrała z rakiem. W dodatku Ania pomaga zwierzętom i jest dobrym człowiekiem. Nikt jednak nie zwrócił uwagi na jeszcze jeden fakt. Wygrana Ani pokazałaby, że człowiek wyglądający zdrowo ma szansę w Świecie modelingu. Ania nie jest gruba- jest wysportowana i widać, że je dobrze się odżywia. A na co teraz mamy modę? Na zdrowy styl życia i naturalność. O TVN napisałaby nie jedna gazeta, że promuje zdrowy styl życia i odchodzi od tego, że jak modelka to tylko XXS. Dobrze skomentowała wygląd i osobowość Ani Anja Rubik, która powiedziała, że ta mogłaby być przykładem dla wielu młodych dziewcząt.

Ps. Hubert nie mógł wygrać TOP MODEL, bo ludzie pisaliby, że odkąd do programu przyjmują facetów, tylko oni wygrywają.

Marcin Tyszka jednak się wygadał. Chociaż do końca nawet nie wiadomo, czy strzelił gafę, czy po prostu użył słów w złym kontekście- to właściwie nie jest ważne, bo ludzie i tak wyłapali, że Tyszka wie, że Ania będzie na okładce Glamour. Widzowie zaczęli komentować na Facebooku całe zdarzenie, więc ostatecznie, po nierównej walce usuwania komentarzy, zdjęcia okładkowe uczestników zostały skasowane z Fanpage. Co w tej sytuacji zrobiłby reżyser? Ratował „swoje dobre imię” narażając się przy tym sponsorom i agencji, która również wiedziała, że pod skrzydła przyjmie Anię, czy wystawił się na pożarcie przez miliony oszukanych widzów? Koniec końców wyszło bardzo niekorzystnie dla TVN, który jeszcze przez długi czas będzie musiał odkręcać wszystko. I chociaż wydawać się może, że zamiecie wszystko pod dywan, konsekwencje poniosą wszyscy z TV, a najbardziej będzie to odczuwalne w oglądalności. A jak wiadomo- nie ma oglądalności, nie ma więc reklam, na których zarabiają w milionach. Zastanawiam się, czy w ogóle odbędzie się następna edycja TOP MODEL?!

Reżyser postanowił zmienić scenariusz po tym, jak ludzie wyłapali oszustwo. Niestety, czasu było tak mało, że nie zmienili wszystkich zdjęć na ekranie i nie poinformowali o tym Joanny, która była w niezłym szoku. To, jak zachowała się Krupa w stosunku do Ani, myślę, że trzeba jej wybaczyć. Słuchajcie, nawet najbardziej przygotowana osoba nie wiedziałaby, co zrobić w takiej sytuacji.

Głosowanie SMS. Jeśli ktoś w nie wierzy, to naprawdę współczuję. "Wyrównana walka, głosujcie dalej” - naprawdę wierzycie, że wszystkie osoby miały po 33 procent głosów? To wszystko zrobione jest po to, żebyś wysłał nie jednego SMS a trzy, co najmniej. Nikt nie udostępni do informacji publicznej liczby głosów, bo nikt tak naprawdę na nie nie patrzy. Gdyby głosy naprawdę miały znaczenie, programy telewizyjne pokazywałby statystyki, a nie słupki zrobione w programie graficznym. A werdykt? Koniec końców wygrała Kasia, żebyś następnym razem zaangażował całą rodzinę w wysyłanie tych bezsensownych SMS, aby tym razem wygrała osoba, która najbardziej na to zasługuje.

I nie, nie uważam, że Kasia nie zasługiwała na wygraną. Wydaje mi się, że cała finałowa trójka powinna wygrać za to, jak zostali potraktowani przez TVN. Nie znam się na modzie, nie mi oceniać kto ma warunki, a kto nie. Prawda jest taka, że jak chcemy zobaczyć TOP MODELKĘ lub TOP MODELA, to musimy ich szukać w okładkach największych modowych magazynów.

TVN ma dużo wpadek na swoim koncie, a słynie z bezsensownego tuszowania swoich gaf. Ci, którzy interesują się TV od strony technicznej, wiedzą, o czym mówię. Nie można jednak ukrywać faktu, że TVN rządzi się swoimi prawami, a mają tyle pieniędzy i ludzi, że zawsze „jakoś wychodzą z niezręcznych sytuacji”. Problem tylko polega na tym, że ludzie się budzą i zaczynają to dostrzegać!

Osobiście współczuję Ani i Hubertowi, ale wierzę, że osiągną dużo i spełnią swoje marzenia. W końcu, jakby nie patrzeć- mają teraz więcej możliwości. Pomimo finału, który nie wypalił w ogóle…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię:)