a Nie czytaj tego wpisu! - Najbardziej pozytywny blog parentingowy i lifestylowy

sobota, 27 października 2018

Nie czytaj tego wpisu!


A jednak otworzyłaś stronę. Teraz więc mam do Ciebie jeszcze jedną prośbę. Poniżej znajduje się grafika z tekstem. Nie czytaj tego, co tam napisałam. 
No i przeczytałaś, mam rację? Dlaczego? Czy to nie jest tak, że jeśli coś jest zabronione, to od razu wydaje się ciekawsze?

I tak właśnie działają dzieci. Jak mówimy: „nie rób tego”, to one i tak to zrobią. Jak nie teraz, to za chwilę albo jeszcze później. Poczekają na ten właściwy moment i postanowią przekonać się, czasami na własnej skórze, co tak naprawdę kryje się pod słowem: „NIE”. Jak to nazwać? Nieposłuszeństwo? Robienie na złość, czy może ciekawość, którą mamy w sobie wszyscy?

To są takie właśnie paradoksy macierzyństwa, nie tylko mojego, ale Twojego również. Z jednej strony chcemy, żeby nasze dzieci były indywidualistami o wielkiej wyobraźni, a z drugiej oczekujemy, że będą posłuszne i nie będą robiły głupstw. Nam zdarza się robić głupoty (ja jestem ostatnio mistrzynią w tym), dlaczego więc złościmy się na dzieciaki, które mają takie same prawa jak my? Zapewne robimy to tylko dlatego, że jesteśmy zmęczone i czasami sfrustrowane. Żadna z nas nie chce źle dla naszych dzieci, prawda?

Dzieci, chociaż czasami są złośliwe, to jednak najbardziej są ciekawe świata. Tak samo, jak ty, przeczytałaś ten wpis, chociaż powiedziałam, żebyś tego nie robiła. Tak samo Twoje dziecko nie posłuchało Cię, kiedy krzyczałaś: NIEEEE RUUUSZAAAJ TEEEEGO! To nie jest nieposłuszeństwo, to jest ludzka natura.

Dzisiaj jest sobota, wyluzuj troszkę, zrelaksuj się i przestań się złościć! Ja też to dzisiaj zrobię :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię:)