a Ukochaj to życie i siebie zresztą też! - Najbardziej pozytywny blog parentingowy i lifestylowy

czwartek, 5 lipca 2018

Ukochaj to życie i siebie zresztą też!


Ile razy nie zrobiłaś czegoś, bo bałaś się reakcji innych osób? Jak wiele razy zostałaś pomówiona, oczerniona i niesprawiedliwie oceniona za swoimi plecami? Ile razy tak bardzo chciałaś zadowolić innych, że zapomniałaś o sobie i o swoich potrzebach? Ile razy jeszcze musisz upaść, żeby nauczyć się szybko wstawać? Ile razy zastanawiałaś się, ile to wszystko jest warte. Ten cały wyścig szczurów, w którym wzięłaś udział mimo woli i trochę wbrew sobie. Czy liczy się być, czy liczy się mieć? Czasami warto się zatrzymać. Docenić chwilę, nie myśleć o konsekwencjach. Złapać szczęście i pozwolić mu trwać. Nie myśleć za dużo, odstawić na bok problemy. Sprawić, że jutro na chwilę przestanie istnieć. Jak to powiedział mój ulubiony trener Qczaj- Ukochaj te życie! I to jest właśnie klucz, który pozwoli otwierać każde przeciwności i dobrocie, jakie daje nam życie.

I chociaż brudne naczynia nie umyją się same, to mogą poczekać. Nie zaczeka natomiast drobne gest lub pierwsze kroki Twojego dziecka. Można przymknąć oko na brudny obrus zdobiący stół, natomiast na potrzeby swoje i najbliższych- nie warto.

Niepowodzenia? Porażki? Wyciągnij z nich wnioski i idź dalej. Koniecznie z uniesioną głową! Nie zaplątaj sobie głowy wyimaginowanymi problemami, które nie wnoszą nic, oprócz strachu.


-Z czego mam się cieszyć? Zapytasz- Dom na głowie, niewdzięczna praca lub ciągły jej brak, wciąż chorujące dzieciaki, mąż wiecznie nieobecny...
- Ciesz się z tego, co Cię otacza. Doceniaj to, że żyjesz. Że dane Ci było zaistnieć na tym Świecie i ciągle masz szansę na jeszcze lepsze jutro. Ciesz się, że masz dla kogo wstawać i robić kanapki. Ciesz się, że Słońce mówi Ci Dzień Dobry, a gwiazdy kładą spać za każdym razem.
Ucieka nam życie, leci przez palce- bierz z niego to, co najlepsze. Albo nie, bierz z niego wszystko i domagaj się więcej.


A inni? A niech gadają. Za Ciebie nikt życia nie przeżyje. Banalne, co nie? Ale jakie prawdziwe.  Zrozum. To ty masz siebie kochać. To ty masz siebie doceniać i to ty musisz znać swoją wartość. Dla siebie i dla swoich najbliższych- reszta to tylko tło. I zapamiętaj, zawsze będziesz za gruba, za chuda, za głupia, za mądra, za szczęśliwa, za smutna i prawda jest taka, że nigdy wszystkim nie dogodzisz. Pytanie tylko- czy warto? Oczywiście, że nie. Ci, którzy Cię kochają- robią to mimo wszystko i doceniają, Ci co nienawidzą- nie wiedzą, co tracą.


Każdy z nas ma swój zegar. Kiedy on przestanie bić? Tego nikt nie wie. Warto się zatrzymać, docenić i czasami zrezygnować z obowiązków na rzecz cudownych wspomnień. Nikt nie będzie pamiętał, że sprzątałaś łazienkę na błysk, a Twoje pranie pachniało najdłużej- za to każdy zapamięta Twój szczery uśmiech, otwarte serce i dobroć, która zawsze z Ciebie płynęła! Bawmy się życiem, próbujmy go, nie patrzmy za siebie, nie spoglądajmy na innych. One jest tylko nasze i to od nas zależy, czy wykorzystamy go na sto procent.


Wasza Aleksandra.

5 komentarzy:

  1. Mamy wiele wspólnego... Nie tylko poglądy, ale i Anielkę, i słabość do pand! :-D

    OdpowiedzUsuń
  2. Też tak mówię mężowi, że trzeba się cieszyć z tego, co jest. Szczęście mamy na wyciągnięcie rerę.

    OdpowiedzUsuń
  3. W sumie to ja nigdy nie patrzyłam na to jak inni zareagują na mój krok. Miałam to zawsze gdzieś :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię:)