a Misie Szumisie- na czym polega fenomen białego szumu? - Najbardziej pozytywny blog parentingowy i lifestylowy

piątek, 6 lipca 2018

Misie Szumisie- na czym polega fenomen białego szumu?
Coraz częściej w wyprawkach dla noworodków możemy znaleźć Misie Szumisie. Chociaż z białego szumu korzystały już nawet nasze prababki, to właśnie kilka lat temu ta metoda uspokajania i wyciszania dzieci stała się jedną z najbardziej popularnych. Kiedyś była to suszarka, a dzisiaj piękne, miłe w dotyku przytulanki, z których wydobywają się kojące i znajome maluszkowi dźwięki. Czym właściwie jest biały szum i dlaczego sprawia, że maluszkom łatwiej jest się uspokoić i nawet zasnąć? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź niżej. 

Szumisia dla Anielki dostaliśmy od rodziny. Bardzo szybko odkryliśmy jego magiczne moce.  Był to (i nadal jest!) żółty miś, z którego wydobywały się dźwięki- szum i bicie serca. Do dzisiaj jest towarzyszem zabaw i zasypiania córki, chociaż z jego szumów już nie korzystamy. Anielka jednak bardzo się do niego przywiązała i często domaga się jego obecności przy zasypianiu. Jest miękki, bardzo miły w dotyku i wygląda bardzo przyjaźnie. W dodatku jest z nią od samego początku, więc traktuje go jako przyjaciela. Jeśli myślicie, że dzieci do takich rzeczy nie przywiązują większej uwagi- jesteście w błędzie. Maluchy muszą mieć ulubioną przytulankę, aby w niektórych sytuacjach czuć się komfortowo i bezpiecznie. 

Kontrowersje
Chociaż wokół białego szumu i jego dopuszczalnego natężenia dźwięku dla najmłodszych istnieją spore kontrowersje, to używany z tzw. "głową" nie zaszkodzi nikomu. Misie Szumisie przechodzą liczne badania i mają atesty, które jednoznacznie wskazują na to, że są bezpieczne. Wybierając przytulankę dla najmłodszych, musimy tylko pamiętać, że towar musi pochodzić od zaufanego producenta. Za  takiego misia zapłacimy nieco drożej, ale mamy przy tym pewność, że jest odpowiedni dla naszych pociech. Taką ofertę przygotował dla Was sklep https://fancyandeco.pl/ , w którym znajdziecie między innymi zakładkę o Szumisiach, które produkowane są w Polsce. Dokładnie to tutaj: https://fancyandeco.pl/151-szumisie .

Jak działa biały szum?
Biały szum przypomina niemowlęciu o dźwiękach, które przez dziewięć miesięcy słyszało w łonie matki. Przyjście na Świat dla maluszka jest nowym, nieznanym i często ciężkim przeżyciem. W końcu przez dziewięć miesięcy czuło się bezpiecznie słysząc odgłosy, jakie panują w łonie. W dodatku szum ten wycisza inne odgłosy pochodzące np. z zewnątrz- głośne samochody czy kłótnie sąsiadów. Przy zasypianiu, albo kolkach jest w wielu przypadkach niezbędny. Uspokoi i wyciszy prawie każde niemowlę.

Dlaczego warto wybrać Misia Szumisia 
Niestety, często nie jesteśmy w stanie sami określić, czy natężenie puszczane z jakiegokolwiek nośnika jest odpowiednie i nie zaszkodzi maluszkowi. Wtedy na pomoc przychodzi Miś, którego głośność jest dostosowana do potrzeb naszej pociechy. Przyznam się Wam szczerze, że my czasami puszczaliśmy Anielce podobne dźwięki z internetu w telefonie np. kiedy byłam w gościach i nie brałam ze sobą przytulanki. Nie dość, że kiedy ona się wyciszała, ja nie mogłam odpocząć przeglądając np. media społecznościowe (taka ze mnie mama, że lubię wiedzieć, co w trawie piszczy), to natężenie pozostawiało wiele do życzenia. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że naprawdę ma ono znaczenie.  Kolejną kwestią jest to, że wybierając Misia szumisia inwestujemy w mobilnego przyjaciela naszego dziecka. On zawsze będzie się dobrze kojarzył dziecku i służył naprawdę długo. Z początku będzie miłym towarzyszem snów, a w późniejszym okresie- przytulanką, która nigdy nie zostawi w potrzebie.  

Żadna przytulanka nie zastąpi rodziców?!
Wiecie jacy jesteśmy- nosiliśmy, tuliliśmy i zaspakajaliśmy każde potrzeby Anielki. Ale najwidoczniej  jedną z nich był biały szum, ponieważ dzięki niemu Anielka zasypiała bez większych problemów. Wiem, że są rodzice, którzy nie korzystają z takich "pomagaczy", ale jeśli chcecie spróbować- mówię Wam szczerze, że warto. Jeśli chcecie wziąć prysznic, ugotować obiad lub pragniecie, żeby przez chwilę odpoczęły Wam ręce- spróbujcie. Nie bójcie się! Nie zrobicie nikomu krzywdy, a możecie tylko pomóc sobie. 

Jak bezpiecznie korzystać z białego szumu i Misiów Szumisiów?
Tutaj ważna jest zasada, o której wspominałam wcześniej- Wszystko z głową. Nie puszczajcie przez całe dnie szumów swoim maluchom- niech to będzie dla nich kojący rytuał, który wprowadzi ich w stan odpoczynku i rozluźnienia. Niech będzie lekiem na kolki lub bezsenność, ale absolutnie nie powinien być lekiem na cały Świat. Maluchy od samego początku muszą uczyć się dostosowywania do nowych, życiowych warunków i nie zabierajmy im możliwości tej nauki. Drugim ważnym aspektem jest poziom dB. których sami często nie jesteśmy w stanie określić. Zbyt głośne dźwięki mogą przyczynić się do rozdrażnienia malucha i być może problemów ze słuchem. 


My korzystaliśmy z dobroci, jakie niosą ze sobą białe szumy. Nie raz pomogły przy kolce lub wyciszeniem maluszka. Miły i sympatyczny miś jest z nami do dzisiaj. Zachęcam Was serdecznie do korzystania z takich wynalazków, jakimi są Misie Szumisie. Mogą przynieść Wam dużo korzyści i pomóc odpocząć nie tylko waszym maluszkom, ale również Wam! Świat idzie do przodu- korzystajmy i cieszmy się z nowych technologii. Oczywiście z głową! Podzielcie się swoją opinią dotyczącą białych szumów i Misiów Szumisiów.

Zachęcam Was do odwiedzenia sklepu https://fancyandeco.pl , w którym znajdziecie nie tylko Szumisie, ale wybierzecie całą wyprawkę dla niemowlaka i zamówicie świetne ubrania dla starszaków:)


2 komentarze:

  1. U nas szum misia na mojego synka działał. Wprawdzie na początek nie był to szumis tylko inny miś, ale też miał dzwięki bicia serca matki i białego szumu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przy córce korzystałam z białego szumu z YouTube a dla synka kupiłam szumiącą małpkę Myla. Jak dla mnie jest ona lepszym rozwiązaniem niż pluszaki.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię:)