a Uwaga! Nadchodzą! Najbardziej jadowite stworzenia wracają! - Najbardziej pozytywny blog parentingowy i lifestylowy

środa, 4 kwietnia 2018

Uwaga! Nadchodzą! Najbardziej jadowite stworzenia wracają!Wraz z przyjściem wiosny, niczym ślimaki po deszczu wychodzą ONE. Najczęściej będziemy mogli je spotkać w parkach, placach zabaw, a nawet galeriach handlowych. Bardzo jadowite, zatruwające życie innych- myślę, że taki opis najlepiej pasuje do ich usposobienia. Po zimie, w której przeczytały całego wujka Google i zjadły wszystkie rozumy. Wychodzą. Dumnie kroczą i tryskają tym jadem to na jedną, to na drugą matkę oraz ich dzieci- Idealne mamuśki.

Popatrzą się na Ciebie krzywo, kiedy założysz czapkę swojemu dziecku. Zjedzą Cię wzrokiem, kiedy ją ściągniesz- nie dogodzisz, wręcz przeciwnie- wszystko, co zrobisz ty albo Twoje dziecko, będzie złą decyzją. Zmierzą Cię od wejścia na plac zabaw i odsuną swojego potomka od Twojego.  Kątem oka spojrzą na Twoje tanie buty i kurtkę z zeszłego sezonu, a potem skrzywią się w grymasie i uśmiechną żałośnie. Jej latorośl nie podzieli się zabawkami z Twoją, przecież to jego. Ma jeszcze czas na naukę dzielenia. Podczas gdy Twoje dziecko będzie latało całe brudne od huśtawki do huśtawki, jej będzie grzecznie siedzieć na ławce, wystrojone jak stróż w Boże Ciało.

Dorosłe kobiety, matki a jakby dopiero co bunt przeszły: Ta wózek ma brzydki, to dziecko jakieś dziwne, ta nie umie ogarnąć rozwydrzonego bachora. Stoją, obserwują i oceniają. Dlaczego nigdy nie ufam takim kobietom? Bo nigdy tak naprawdę nie wiadomo, co mówią o Tobie, gdy Cię nie ma. Próbują przykryć swoje kompleksy Twoimi wyimaginowanymi wadami.

Sezon na przekrzykiwanie się, kto bardziej hartuje dziecko i kto częściej nie zakłada czapki- uważam za otwarty. Ogłaszam wszem i wobec, że internet jest przygotowany i już piszą się poradniki, które (jak co roku) udowadniają Tobie, jak bardzo źle wychowujesz swoje dziecko. Już wychodzą jadowite stworzenia, żeby na siłę zrobić hallo z Twojego rodzinnego wyjścia. Ale spokojnie, nie musisz się chować z butelką Kubusia. Bądź spokojna- ubieraj swoje dziecko tak, jak Ci się podoba. Wedle pogody i własnego odczucia, nie według internetowych poradników. Przecież to ty znasz swoje dziecko, ty je wychowujesz i wiem, że robisz to idealnie. 

Przygotuj się na jadowitą inwazję: Dumnie krocz ze swoimi dziećmi, które nie wyglądają, jakby szły na pokaz mody. Dumnie prezentuj swoje niedoskonałości. Głupie spojrzenia- ignoruj. Przetrwamy, mądrzejsze o nowe doświadczenia. 
No i oczywiście- przygotuj się:

"Gdzie to dziecko ma czapeczkę?
Dlaczego to dziecko nie ma czapeczki?
Zgrzeje się! Rozbierz.
Zmarznie! Ubierz. "

Buziaki, Aleksandra:))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię:)