a Tani, skuteczny i naturalny sposób na ochronę przed kleszczami i komarami. - Najbardziej pozytywny blog parentingowy i lifestylowy

środa, 25 kwietnia 2018

Tani, skuteczny i naturalny sposób na ochronę przed kleszczami i komarami.Powiem Wam szczerze, że niedobrze mi się zrobiło wybierając zdjęcie tytułowe. Nienawidzę robali, komarów i panicznie boję się kleszczy!
Nie uwierzycie, ale nigdy jeszcze nie złapałam żadnego kleszcza, ale zawsze staram się być ostrożna i unikam miejsc, w których jest ich mnóstwo. Odkąd Anielka zaczęła chodzić, bardzo dużo czasu spędzamy na podwórku. Na porządku dziennym jest wyjście do parku i na plac zabaw. Niestety, coraz więcej jest tego paskudztwa i roznoszą coraz częściej choroby takie jak borelioza albo kleszczowe zapalenie mózgu. Brzmi groźnie? Nic dziwnego, ponieważ są to choroby bardzo ciężkie dla ludzkiego organizmu i niosą ze sobą dużo konsekwencji zdrowotnych. Nie ma co zaprzeczać- kleszcze to bardzo poważna sprawa. 
Na rynku dostępnych jest bardzo dużo chemicznych preparatów, ale ich skuteczność nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. W dodatku nie są zbyt bezpieczne dla małych dzieci, ale wiadomo- stosowane z umiarem nie powinny zaszkodzić. Nie chcę Was namawiać do zaprzestania korzystania ze sklepowych preparatów, ale pokażę Wam inny sposób na radzenie sobie nie tylko z komarami, ale również z opornymi kleszczami. 
Szukając metody na ochronę przeciw kleszczom i innym intruzom, natknęłam się na Czystek. Czystek jest popularną rośliną występującą głównie w Basenie Morza Śródziemnego i Azji zachodniej. Ma on bardzo dużo zalet zdrowotnych, ale dzisiaj zupełnie nie o tym. Pełni on funkcję dobrego odstraszacza owadów i kleszczy. Jego zapach nie jest akceptowany przez intruzów. Można używać go na dwa sposoby, ale drugi sposób jest nieco łatwiejszy.
Sposób numer 1:
Picie naparu z czystka przez długi czas. Po regularnym piciu czystka, zacznie on ulatniać się wraz z naszym potem. Zapach będzie dla ludzi niewyczuwalny, ale z pewnością poczują go owady. Minus jest taki, że trzeba go pić regularnie i przez długi, długi czas- nawet kilka miesięcy. 
Sposób  numer 2:
Zrobienie mocnego naparu z czystka, przelanie chłodnego do dozownika i rozpylenie go na sobie. Można tą czynność wykonać przed wyprawą, ale również możemy psikać się nim w jej trakcie. 
Jest on w ogóle nie szkodliwy zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Można pryskać nim swoją twarz albo mordkę pupila- zupełnie nic się nie stanie! 

Jego działanie odstraszające jest udowodnione. 
Jego cena jest bardzo niska! 
Jest całkowicie bezpieczny dla małych dzieci oraz zwierząt. 

Tutaj macie filmik od Czajnikowy.pl 

Znaliście te właściwości czystka? Jak wy chronicie się przed owadami i kleszczami? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię:)