a Co robią matki, chociaż się do tego nie przyznają? - Najbardziej pozytywny blog parentingowy i lifestylowy

czwartek, 1 marca 2018

Co robią matki, chociaż się do tego nie przyznają?

 

Każda z nas ma swoje grzechy. Nie oszukujmy się, nawet jakbyśmy bardzo chciały- raczej nigdy nie będziemy idealne. Macierzyństwo to naprawdę najlepsze co mogło nas spotkać, ale wiadomo- trzeba sobie jakoś radzić, ponieważ nie zawsze jest pięknie i kolorowo. Problem polega na tym, że większość matek na siłę idealizuje swoje macierzyństwo i w ogóle nie przyznaje się do błędów, drobnych porażek lub do ułatwiania sobie w jakiś sposób życia. Uważam, że odrobina samokrytyki i dystansu jest potrzebna, żeby nie zwariować. Przygotowałam dla Was listę rzeczy, które robi większość matek, ale czasami się do tego nie przyznaje. Większość rzeczy znam z autopsji, ale są też punkty, które są mi troszkę obce. Co byście dopisały?

Z góry proszę o wyrozumiałość, jeśli zobaczycie jakieś błędy lub niedociągnięcia. Ostatnio mam dużo na głowie a właściwie w niej. Myślę, że za jakiś czas napiszę Wam coś o tym. 


1.Sól i cukier
Wiemy wszyscy, że doprawianie maluchom  i dzieciom jedzenia nie jest zdrowe. Jednak większość matek to robi. Dlaczego? Istnieje mnóstwo powodów.

2. Wcinanie dzieciom przekąsek i słodyczy
Większość rodziców, kiedy dzieci wreszcie pójdą spać, sięga po słodycze albo przekąski dla dzieci. Plotka głosi, że kradzione smakuje najlepiej! I dzieci zdrowiej na tym wychodzą.

3. Wujek Google
Widzisz jakiś niepokojący objaw? Twoje dziecko dziwnie się zachowuje albo masz wątpliwości, czy prawidłowo się rozwija? Pierwsze co przychodzi na myśl- google. Musisz sprawdzić, czy to jest w porządku czy jednak masz powód do niepokoju. 

4. Nocne życie
Czy zawsze matki wstają z wielką radością do dzieci? Nie! Chociaż bardzo kochamy swoje dzieci to wstawanie nocne jest bardzo ciężką i męczącą czynnością. Która z nas nie marzy o przespanej nocy? Która z nas nie powiedziała magicznego słowa na Ka, kiedy usłyszała płacz dziecka o pierwszej w nocy? W nocy najczęściej zaczynamy wątpić w naszą egzystencję a nad ranem oprócz wyrzutów sumienia mamy wielkie worki pod oczami.

5. Dzieci denerwują
Kochamy, poświęcamy każdą wolną chwilę i jeszcze bardziej kochamy. Dzieci są cudowne- zwłaszcza te nasze, kochane i najlepsze na Świecie. Ale chyba każda matka wie, że dzieci potrafią irytować i denerwować. To są odczucia, które ciężko odepchnąć. Te odczucia są zupełnie naturalne i musimy sobie na nie pozwalać.

6. Co by było gdyby...
Gdybym nie miała dzieci? Co teraz bym robiła, czułabym się szczęśliwa? Chociaż żadna z nas nie żałuje drogi, jaką jest macierzyństwo, te myśli były, są i będą. 

7. Kłamstwa i manipulacje
"Ten brokuł naprawdę smakuje wyśmienicie", " kochanie, jeśli tego nie zrobisz...." I tak dalej i dalej. Kłamstwa i drobne manipulacje pojawiają się w naszym rodzinnym życiu, chociaż często ich nawet nie dostrzegamy i nie jesteśmy ich świadomi. Często są nawet konieczne.

8. Telewizor, telefon i tablet
Dla chwili spokoju, dla... nieważne czego. Ulegamy z pełną premedytacją i świadomie. 

9. Strach, uczucie osamotnienia i zazdrość
Czasami chciałabyś być dzieckiem. Chciałabyś, żeby ktoś się Tobą tak zajął i dbał o Ciebie. Tymczasem to niemożliwe- zawsze będzie już ktoś, kto będzie potrzebował tego bardziej. Czasami czujesz, że nikt nie rozumie Twojego zmęczenia i strachu. Czasami czujesz się oszukana, że przecież miało być łatwo. 

10. Lenistwo?
Nie wiem, jak to nazwać. "A niech chodzi w brudnej bluzie", "przecież nic mu nie będzie od mokrej koszulki", "a niech brudzi". Pozwalamy dzieciom na to, co nie do końca jest dobre. Pozwalamy im robić rzeczy, które nam się nie podobają. Ale przecież chwila ciszy jest ukojeniem dla naszej duszy!

W imię solidarności nieidealnych matek, proszę o kciuka w górę na Facebook lub o udostępnienie tego postu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię:)