a Szczepionkowa afera! Kto zawinił? Co teraz? Jak się leczyć, żeby nie zwariować - Najbardziej pozytywny blog parentingowy i lifestylowy

poniedziałek, 5 lutego 2018

Szczepionkowa afera! Kto zawinił? Co teraz? Jak się leczyć, żeby nie zwariowaćNie wiedziałam, jak ugryźć ten temat, żeby napisać coś naprawdę sensownego i nie wzbudzać przesadnych kontrowersji. Jeśli czytasz tego bloga, to z pewnością już wiesz, że nie istnieje tutaj podział rodziców na gorszych, nie ma tu zbędnego oceniania i namawiania do jakiegoś określonego stylu życia, czy czegokolwiek. Tutaj wszyscy się szanują i wspierają, nie oceniają. 

Od rana moja tablica Facebookowa zalewana jest informacjami o przeprowadzonych kontrolach w placówkach medycznych. Jak twierdzi GIF, wiele szczepionek przechowywanych było w niewłaściwych warunkach. Temperatura w lodówkach była zbyt ciepła, a ośrodki zdrowia nie informowały inspekcji o awariach prądu (ponieważ bały się kosztów utylizacji) i podawały szkodliwe szczepionki noworodkom i małym dzieciom. Spora część przychodni nie miała nawet agregatu, który podtrzymałby "przy życiu" lodówkę w razie jakiś nieprawidłowości. Swoją drogą- wiecie, że gdy zabraknie prądu w placówce medycznej, uruchamia się alarm i osoba odpowiedzialna za daną placówkę musi niezwłocznie przyjechać na miejsce i podłączyć prąd do lodówki (np.właśnie agregatem), w której przechowywane są szczepionki. Mieszkam obok przychodni, w której nie raz włączał się taki alarm, już wiem dlaczego. Pytanie więc- kto zawinił? Rząd, który najwidoczniej nie pomaga placówkom w utylizacji czy pracownicy, którzy mają w dupie zdrowie swoich pacjentów? Raczej te drugie. Bardziej. Z pewnością już sprawdziliście listę nazw szczepionek i numery seryjnych, ale dla przypomnienia:
SERIE WYCOFANYCH WADLIWYCH SZCZEPIONEK
ACT – HIB N3A082V, N3H19V
BOOSTRIX AC37B246AD
BEXSERO 167001A
CLODIVAC 02315006A, 02315006B
DT 15615001
DTP 20916001B, 20916002A, 20915004B, 20916001A
DULTAVAX N3D101V
ENGERIX AHBUC569AV
EUVAX B UFA17006, UFX15001, UFX 17003
FSE IMMUN VNR1Q13C, VNR1RO2A
HEXACIMA N3A672V
INFANRIX HEXA A21CC899A, A21CD006B
INFANRIX IPV HIB A20CB367A, A20CB327D, A20CB339D, A20CB339D
PREVENAR S22379, R45541, R70613
PENTAXIM POA231V , PO231V, POA24AV, NOD171V, NOA271V
PRIORIX AMJRD367AA, AMJRD331AA
POLIORIX AIPVBO93BB, AIPVB093BB
ROTARIX AROLB876BH, AROLB860AF, AROLB876BH
SILGARD M042218, N003580
SYNFLORIX ASPNA803AB, ASPNA711AM, ASPNA803AB, ASPNA803AB
TETRAXIM M7369V
TETANA 02216001B, 2216002A, 02215005A, 02216002A
VARLIRIX A70CD005A, A70CD066B, A70CD030A, A70CD030A, A70CD005C, A70CD075A, A707D075A
Jeżeli Twoje dziecko, zostało zaszczepione którąś ze szczepionek, martwisz się a także zauważyłeś NOP, możesz napisać na stopnop@gmail.com. Stowarzyszenie pokieruje Cię i wyjaśni, co możesz z tym faktem zrobić. 

To szczepić czy nie szczepić?
Moim zdaniem róbcie, co uważacie za słuszne. Jeśli spodziewaliście się, że powiem wam- nie szczepcie! Szczepionki to syf- to niestety, nie ta Ola. Każdy lek, KAŻDY ma swoje skutki uboczne. Szczepionki też mają i to wiele. Niestety, żaden lekarz nam o tym nie powie. Walka o odroczenie szczepień i zgłoszenie NOP to walka z wiatrakami. Wiemy po sobie. Każdy rodzic wie, co dla dziecka jest lepsze i każdy rodzic ma prawo zdecydować. Ale decyzja musi być świadoma, ponieważ wiem (na przykładzie Anielki), że szczepionka wbrew pozorom to nie jest ósmy cud świata a powikłania zdarzają się i to częściej niż myślicie. Zarówno nieszczepienie dziecka jak i szczepienie może mieć konsekwencje zdrowotne, chodzi w tym wszystkim o to, żeby wybrać- świadomie. Nie jestem ani anty-szczepionkowcem, ani tym bardziej człowiekiem, który szczepienia uważa za szczyt medycyny. Wiem już natomiast, że w kwestii zdrowotnej, nic nigdy nie jest czarne a nic białe. Analizować, korzystać z mądrych źródeł i omijać szerokim łukiem niesprawdzone informacje. Ponieważ, zarówno medycyna ogólna jak i ta niekonwencjonalna jest nastawiona na zysk, gdzieś ma nasze zdrowie. Zdrowie naszych dzieci. Jestem za tym, żeby szczepienia nie były obowiązkowe (a właściwie zmuszane?). Jeśli jest ryzyko- powinien być wybór. To jest dla mnie jasna rzecz,odkąd Anielka miała NOP. W Europie obowiązek szczepień nie jest obowiązkowy np. w Holandii, Szwecji, Finlandii, Szwajcarii i Niemczech.
Teraz opowiem Wam, jak my podchodzimy do dbania o zdrowie.

 Uważać, analizować i słuchać instynktu
Teraz opowiem Wam na własnym przykładzie. Anielka miała zaparcie. Udałam się do lekarza, ponieważ dziecko mi się najzwyczajniej w Świecie męczyło. Pani Doktor, nawet nie słuchając mnie, co mam do powiedzenia, podała prosto z biurka książeczkę firmy X, specyfiku o nazwie Y. Kazała zaopatrzyć się w "ten cudowny lek" i zrobić kurację dwumiesięczną! Oczywiście, zaleciła, żeby podawać dziecku więcej wody i wprowadzenie lekkostrawnej diety, ale również dawanie jej tego cudownego leku przez dwa miesiące! Poleciałam od razu do apteki żeby kupić ten specyfik a w domu przeczytałam ulotkę. Jak się okazało, lek powinnam dawać przez miesiąc i jest to typowy suplement na przeczyszczenie! Przemyślałam sprawę dopiero po kilku dniach. Sama. Dlaczego mam podawać mojej córce przez tak długi czas coś, co ma wywołać u niej sraczkę i nic więcej. Nic, tylko jelita jej się rozleniwią i będę potrzebowała tego "leku" cały czas. Nie ma mowy. Koniec z tym. Pomogły naturalne sposoby. Do czego zmierzam? Prawda jest taka, że lekarze dostają pieniądze i różne fanty za polecenie danego produktu swoim pacjentom. Niestety, przekonaliśmy się o tym nie raz, gdy odwiedzaliśmy kolejny już gabinet lekarski,  którym wisiały plakaty Emolium. Większość lekarzy, do których się udawaliśmy polecali tę firmę, mimo iż mówiliśmy, że to nam nie pomaga.  Zrozumcie, wypłaty większości lekarzy są porównywalne do zarobków każdego z nas, oni muszą dodatkowo zarabiać. Dlatego oprócz przyjmowania ludzi prywatnie, zgadzają się na promocje danych suplementów albo kremów.  Dlatego w szpitalach na oddziale położniczym, matki mogą dostać dla swoich noworodków dane mleko modyfikowane. Jeśli w Waszym szpitalu podawane było np. mleko  Bebilon, najwidoczniej ta firma najwięcej zaproponowała szpitalowi za "marketing szeptany" w wykonaniu personelu medycznego. Nie wszyscy lekarze są tacy, wiem o tym. Ale jest ich zdecydowana większość. To samo dotyczy się reklam puszczanych w telewizji. Czy naprawdę sądzicie, że przy lekkiej gorączce trzeba od razu podawać dziecku syrop X, który dodatkowo ma moce uodparniające i dzięki niemu wasze dziecko nie będzie już na pewno chorować? Swoją drogą, zerknijcie na Stronę GIF. W tym dziale (podanym w linku) sprawdzicie ile leków już zostało wycofanych (ze względu na zły skład) i bardzo prawdopodobne, że je kiedyś używaliście. Tak samo możecie sprawdzić ile reklam suplementów zostało wycofanych przez  kłamstwa w nich zawarte. 

Jak znalazłam złoty środek?
Nie jestem zwolenniczką antybiotyków i omijam szerokim łukiem lekarzy, którzy uwielbiają je zapisywać. Na szczęście Anielka nie choruje tak bardzo. Ale jeśli ktoś z nas miałby np. zapalenie oskrzeli, to nie szukałabym pomocy u jakiegoś magika specjalizującego się w ziołach, tylko podałabym jej antybiotyk przepisany przez lekarza. Natomiast, jeśli chcę poprawić jakość życia mojej rodziny, zamiast suplementów sięgam po naturalne sposoby, które naprawdę działają i nie szkodzą. Tak samo dbam o zrównoważoną dietę bogatą w witaminy (parówki się nie liczą :)) i zamiast syropu na kaszel z apteki, najpierw próbujemy tego z buraków i jak się okazuje- działa. I nie niszczy wątroby!

Swoją drogą, czy wiecie, że przeterminowane leki powinniśmy zanosić do aptek a nie wyrzucać? Robicie tak? Ja nie wiedziałam o tym. 

Mam nadzieję, że żadne z waszych dzieci nie zostało zaszczepione złymi szczepionkami. Wierzę, że nawet jeśli tak się stało- życiu waszych dzieci nic nie zagraża. Pamiętajcie, że ta cała sytuacja jest doskonałym pretekstem do wzbudzenia u was poczucia winy i zmartwienia przez niektórych ludzi. Nie dajmy się zwariować, bądźmy odporni na manipulację mediów. Postępujmy według własnego sumienia, z rozsądkiem.  I nie ufajmy, zawsze sprawdzajmy warunki, w których leczone są nasze dzieci i  czytajmy ulotki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię:)