a Po pierwsze- kobieta, po drugie-matka - Najbardziej pozytywny blog parentingowy i lifestylowy

piątek, 23 lutego 2018

Po pierwsze- kobieta, po drugie-matka


Nie potrafię cofnąć czasu, naprawiać wszystkich błędów i przewidywać przyszłości.
Nie oczekuj ode mnie, że zrozumiem rzeczy niezrozumiałe. Nie myśl, że pogodzę się z tym, na co nie mam wpływu. Zawsze będzie coś, co mnie przerośnie. Zawsze będę potrzebować wsparcia. Nie jestem robotem, nerwów też nie mam ze stali.
Płaczę, krzyczę i milczę z bezradności. Nie oczekuj ode mnie, że zawsze będę uśmiechnięta, zadowolona i pewna siebie. Nie myśl, że wszystko jest przecież proste, a ja jestem niezniszczalna. Mała rzecz może sprawić, że spod nóg usunie mi się grunt. Łapię równowagę a za chwilę ją tracę. Nie mam wszystkiego i raczej nigdy nie będę wszystkiego mieć. Zawsze będzie mi czegoś brakowało. Nie jestem encyklopedią, poradnikiem i nie znam złotych recept na życie. Nigdy nie zjem wszystkich rozumów i nie zbawię Świata. Czasami pewna jestem tylko tego, że odejdę kiedyś z tego Świata- reszta to loteria. Nie wiem, kiedy koniec nastąpi, więc pozwól, że będę taka, jaka chcę być. 
Chcę uczyć się na własnych błędach, sama wyciągać wnioski i postępować według własnego sumienia. Chcę być perfekcyjna w byciu nieidealną. Nie muszę wszystkich zadowalać, nie muszę wszystkiego akceptować i godzić się na wszystko. Jestem stworzona po to, żeby żyć ze sobą w zgodzie, a nie na przekór sobie. 
Dlatego, jeśli mówię Ci, że mi źle- nie mów, że nie mam prawa, że przesadzam- po prostu przytul mnie mocno i bądź ze mną. 
Dlatego, jeśli mówię, że źle się czuję- nie mów, że zaraz mi przejdzie- po prostu przynieś mi czekoladę i zrób mi herbatę. 
Dlatego, jeśli mówię, że nie daję rady i że mnie coś przerasta- weź to na klatę i nie czekaj, aż mi przejdzie.
Bo mam prawo być smutna, czuć się bezradna i nie mieć sił na cokolwiek. Jestem kobietą, matką i przede wszystkim zwykłym człowiekiem. Mam prawo wątpić, czuć się niesprawiedliwie, mam prawo do  małego kawałka piekła i małego kawałka nieba. 
Potrzebuję wsparcia, miłości i spokoju. Chwili ciszy, kiedy jesteśmy razem. Chwili ukojenia w Twoich ramionach. Ciągłej miłości i nieprzerwanego zaufania.
Jestem kobietą, tylko tyle i aż tyle.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię:)