a Oto lista rzeczy, których jako matka nie możesz już robić. - Najbardziej pozytywny blog parentingowy i lifestylowy

wtorek, 6 lutego 2018

Oto lista rzeczy, których jako matka nie możesz już robić.

"Zajmij się dziećmi, skup się na dzieciach". Te słowa zawsze działają na mnie jak przysłowiowa płachta na byka. Bo niestety tak już jest, że obraz matek w Polsce jest bardzo jednoznaczny. Matka ma zajmować się dziećmi- uczyć, bawić się i dbać. W dodatku najlepiej jakby zawsze miała czysty dom, pachnący i zdrowy obiad na stole i była wiecznie zadowolona. Nie wypada już skoczyć na piwo albo drinka a pójście do clubu to już grzech ciężki. Matka nie może wyjść do kosmetyczki ani na samotne zakupy. Bo przecież kto w tym czasie zajmuje się dziećmi? Ojciec? Jeszcze pal licho, ale żeby jakaś obca baba, która nazywa się opiekunką? To już niedopuszczalne. Problemy też pojawiają się, kiedy posyłamy nasze pociechy do żłobka albo przedszkola- przecież matka musi opiekować się dziećmi a nie zarabiać pieniądze! Karierowiczka jedna. To po co było jej dziecko, skoro teraz chce pracować? W dupie jej się przewraca!


Wiecie co jest w tym wszystkim najśmieszniejsze? Że nic tak nie zmienia ambicji i nie wyznacza celów jak urodzenie dziecka. Setki kobiet na macierzyńskim wymyśla biznesy, zapisuje się na kursy albo decyduje się podwyższenie swoich kwalifikacji. 
Matka Polka w domu siedząca to wciąż powszechne zjawisko, które nie ma końca. Wejdźcie na profile celebrytów, słynnych blogerek i zobaczcie, jaki chaos dzieje się, gdy matka doda zdjęcie bez dziecka. Najgorzej, jeśli jest pomalowana, ma na sobie szlafrok a w tle widać hotelowe łóżko. Albo nie, najgorzej kiedy pije kieliszek wina w towarzystwie swojego męża w jakiejś restauracji. Albo jeszcze inaczej, kiedy zrobi sobie zdjęcie pod salonem kosmetycznym. Wtedy najczęściej pojawiają się komentarze typu: 
GDZIE JEST DZIECKO? NIE SZKODA CI? NIE TĘSKNISZ? JA BYM NIE ZOSTAWIŁA...
Jesteś matką, nie można Ci już wyglądać seksownie. Jesteś matką nie wypada Ci założyć krótkiej spódniczki, jesteś matką- nie masz prawa robić głupstw, śmiać się z głupich rzeczy i chodzić na zajęcia dodatkowe. Jesteś matką, powinnaś trzymać na wodzy swoje nerwy, nie wolno Ci już używać brzydkich słów i chodzić na randki z kim chcesz. Bycie matką do czegoś zobowiązuje, więc przestań marzyć, przestań dbać o siebie i mieć ambicje- zajmij się dzieckiem. A za dwadzieścia lat obudź się z przysłowiową ręką w nocniku i z dumą przełknij fakt, że jest już za późno...na cokolwiek. 

Tak nas społeczeństwo wykreowało, że matki, które mierzą wyżej uważane są za egoistyczne baby, które nie liczą się ze swoją rodziną. Tak już się utarło, że matka, która wychodzi czasem bez dzieci to ta gorsza bez serca. 
Jakby żyło się lepiej, gdyby każdy zajął się swoimi ambicjami, marzeniami i szczęściem. Jakby każdy dbał o swój dom a do obcego nie wchodził z brudnymi butami. Jakby każdy człowiek na Świecie rozumiał, że bycie kobietą nie kończy się na zostaniu matką. Jakby każdy zrozumiał, że kobiecość to coś, o co trzeba dbać i pielęgnować nawet przy trójce urwisów. Gdyby każdy spojrzał na Twoje uśmiechnięte dzieci a nie widział tylko, ile razy wychodzisz, sama. Gdyby każdy wiedział, ile radości sprawia Ci praca, wyjście na paznokcie czy samotne zakupy... 

Matka może wszystko! 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię:)