a Zrozum to wreszcie- recepta na udany związek nie istnieje - Najbardziej pozytywny blog parentingowy i lifestylowy

niedziela, 26 listopada 2017

Zrozum to wreszcie- recepta na udany związek nie istnieje

 

Jestem z tych osób, które bardzo nie lubią definiować rzeczy. Nie przepadam za znajdywaniem odpowiednich słów, analizowaniem ich i wkładaniem do worka z odpowiednią etykietą.

Miłości nie da się opisać. Recepta na udany i długi związek nie istnieje. Każdy człowiek ma inny próg bólu, inne potrzeby i odczucia. Dlaczego więc wciąż powstają nowe cechy idealnego związku, skoro nikt nigdy nie będzie w naszej skórze i nikt nigdy nie zrozumie naszych potrzeb?


Nie dobrze mi się robi, gdy kolejny raz na tablicy wyskakuje mi artykuł "sprawdź, czy Twój związek jest idealny" albo "Bez tych rzeczy Twój związek jest do niczego".


Ponieważ nie zawsze ludzie mają wspólne pasje, nie zawsze patrzą w tę samą stronę i rozumieją się bez słów. A jednak wciąż coś ich do siebie przyciąga jak magnes i trwa to latami a nierzadko całe życie. Budują swój związek, można by powiedzieć "na niczym" i są szczęśliwi aż do śmierci. Nie wszystkim potrzebne są definicje, złote środki i marne dekalogi, żeby wciąż dostawać ciarki na ciele przez najmniejszy dotyk. Można rzucać talerzami a później godzić się bez słów. Nie zawsze trzeba rozmawiać i przepraszać, często wystarczy tylko czas. Nie wszyscy muszą mieć wspólne zainteresowania, bo przecież zawsze jest o czym pogadać. A nawet jeśli nie, to cisza też jest piękna. 

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby czuć się dobrze, swobodnie i szczęśliwie. Nie definiować, nawet nie starać się zrozumieć. Nie porównywać z innymi, nie słuchać bzdur- po prostu być razem w tym wszystkim, bez względu na schematy, złote środki i marne definicje.

 


1 komentarz:

  1. To dokładnie jak z tym tekstami "prawdziwy mężczyzna zawsze..." "Prawdziwa kobieta nigdy..." :P

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię:)