a Popatrz na nią jak... - Najbardziej pozytywny blog parentingowy i lifestylowy

poniedziałek, 6 listopada 2017

Popatrz na nią jak...Patrz na nią jak na matkę swoich dzieci. Jak na kobietę, która przez dziewięć miesięcy nosiła Twojego potomka pod sercem. Patrz jak na kobietę, która dzielnie znosiła kolejny nowy rozstęp, kolejny ból pleców. Spójrz czasem na jej zmęczone oczy, na bladość skóry. Zobacz, jak się stara, żeby ogarnąć wszystko...to nie jest łatwe. Zobacz, jaka zmęczona wstaje w nocy do dziecka, jak ledwo stawia kroki.


Spójrz czasami na nią, jak na kobietę, od której zależy zdrowie dziecka. Staraj się wyobrazić sobie, jak wiele ma myśli w głowie i musi wszystko załatwiać. Zrozum, że jej zamartwianie się wynika ze zmęczenia, przerażenia i troski. Ile my- kobiety mamy na głowie, tego nie wie żaden facet.

Patrz na nią jak na kobietę. Ona się stara wyglądać dobrze, chociaż czasami jej to nie wychodzi. Myślisz, że nie przeszkadza jej większy brzuszek albo cellulit na udach? Chętnie przyjmie garść komplementów i małą pochwałę. Obojętnie, za co ważne, żeby była. Powiedz, że kochasz, że ją akceptujesz.

Spójrz na nią jak na kobietę z Twoich snów. Przecież na początku było kolorowo i pięknie. Może wkradła się rutyna, może czas szybciej ucieka, może problemy weszły między was. Ale to wciąż ONA i ciągle to TY. Ci sami, tylko bardziej doświadczeni przez los. Tacy sami jak na początku, zmienił się tylko bagaż i nowe doszły doświadczenia. Ale to ciągle ta sama kobieta, którą kiedyś zdobywałeś, zaskakiwałeś i starałeś się o nią. Co się zmieniło?

Zakochaj się raz jeszcze w jej uśmiechu. Popatrz jej w oczy. Policz od nowa piegi na policzkach. Złap za rękę- jak dawniej. Staraj się zrozumieć, doceń, troszcz się o nią. Pokaż, że wciąż kochasz. Zadawaj pytania i odpowiadaj, gdy ona pyta. Słuchaj, ale tak naprawdę. Łap każde słowo i czytaj między wierszami. Wbrew pozorom to nie jest skomplikowany proces.

Poświęć czas na błahe rozmowy i pokochaj chwile spędzone w ciszy. Ona też jest piękna, pod warunkiem, że wszystko sobie już powiedzieliście. Krzycz, bo to znaczy, że Ci zależy. Płacz, bo to znaczy, że Twoje serce wciąż bije. Pokaż, co czujesz. Nie oczekuj, bo wszystko, na co sobie zasłużysz- przyjdzie samo. Wytrzyj łzy spod jej podkrążonych oczów. Przytul, aż zabraknie Wam tchu. Naprawdę niewiele potrzeba, żeby ona znowu była szczęśliwa. Naprawdę niewiele potrzeba, żebyś znowu zobaczył swoją miłość. 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię:)